İZLANDA

İzlanda Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

İzlanda seyahati için İzlanda vize başvurusu yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için İzlanda vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir.

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport Hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için İzlanda vizesi başvurusundan muaf tutulmaktadır

Schengen bölgesi ülkeler arasında yer alan İzlanda da, diğer üye ülkeler gibi iki tür vize ile ülkeye giriş imkanı sunmaktadır.

Kısa Süreli Vize (C): Schengen Vizesi, tüm Schengen Bölgesi’nde altı ay içinde en fazla 90 güne kadar seyahat etme hakkını tanımaktadır. Tanzim edilen vizeler, maksimum 5 yıla kadar geçerli. Schengen Vizesi kısa süreli vize tipidir, resmi, turistik gelir getiren faaliyet, eğitim, tedavi, ziyaret, kurs, staj, iş ziyareti, fuar, gönüllü faaliyet, araştırma konferansa katılma, spor veya kültürel etkinliğe katılmak amacıyla seyahat etmek isteyen kişileri kapsayan Schengen vizesi.

Ulusal Vize (D): 90 günden daha fazla süre ile İzlanda’ da bulunmanız gerekiyorsa ulusal vize statüsünde başvuru yapmalısınız. Uzun süreli vize de evraklarınızı sizin için hazırladıktan sonra örneğin: eğitim, iş, aile birleşimi, iş arama vizesi, Çalışma Vizesi, Mavi Kart, Izlanda ya geri göç etmek, Üniversite ve Master, gibi konular söz konusu olduğunda ulusal vize ile İzlanda’ ya giriş yapmanız ve işlemlerinizi İDATA dışında, konsolosluk ile yürütmeniz gerekmektedir.

Vize başvurusunda seyahat tarihinizden 90 gün önce bulunma hakkına sahipsiniz. Belirlemiş olduğunuz tarihte seyahat edebilmeniz için; özellikle turizm sezonlarında yaşanan yoğunluğu da göz önünde bulundurarak, en az 45 gün önce vize başvuru işlemlerinizi başlatmanız önerilmektedir.

90 güne kadar olan turistik, ticaret ve ziyaret vizesi başvurularınız genellikle ortalama 2 ve 4 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre zarfında konsolosluklar ek belgeler ve mülakat yolu ile görüşme talep etme hakkında sahiptir. Ayrıca yoğun seyahat dönemlerinde konsoloslukların yaşadığı yoğunluk da göz önünde bulundurulmalıdır. 

Gerekli Belgeler

İzlanda Vizesi için gerekli evraklar güncel tutulmuştur. İş verenler, Çalışanlar, Ev hanımları, Öğrenciler, Emekliler, Ticari, Turistlik ve Reşit olmayan gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. İzlanda Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler.

Aşağıdaki Maddeler her başvuru sahibi tarafından hazırlanması zorunlu evrak listesi.

Detaylı bilgi edinmek için gerekli belgeleri tamamlamanıza ve başvurunuzu eksiksiz bir Şekilde yapmanıza profesyonel ekibimizle beraber yardımcı oluyoruz.

İzlanda Vizesi Başvurusu için başvuru sürecinizi başlatmak için hemen İzlanda Vizesi Başvuru Formu bağlantımızdan formu doldurun veya bize diler Mail yoluyla dilerseniz bizi arayarak ulaşa bilirsiniz.

İşlemler Danimarka Konsolosluğun’da yürütülür.

Bizimle İletişime Geçin ve Bilgi Alın