mavi kart örneği

YURTDIŞINDA MAVİ KART

Yurtdışın’da Mavi Kart Nasıl alınır ?

AB Mavi Kart, AB’nin yeni oturma ve istihdam düzenlemesi olan “Mavi Kart” uygulaması ile ülkeye nitelikli iş gücünün çekilmesi amaçlanıyor. Bu kart nasıl alınabiliyor, Mavi Kart’ın avantaj ve dezavantajları neler 

Mavi kart                                                            AB dışındaki ülkelerden gelen vatandaşlar yani üçüncü dünya Ülkeleri Vatandaşları, Avrupa’da iş bulurlarsa Avrupada’ya seyahat etmek için vize alabilirler.

1 Ağustos 2012 tarihi itibariyle bu kişiler “çalışma ve oturma izni sağlayan “Mavi Kart” a başvurabilirler. Avrupa’da çalışmanın yıllık getirisi en az 53.500 Euro olmalıdır. Ancak, çalışanlar yıllık kazancı daha düşük olsa bile doktorlara veya fen bilimlerinde (matematik-mühendislik) ve bilgisayar bilimlerinin Almanya’ya gitmelerine izin verilir. Bu kişilerin asgari yıllık kazancı 41 808’dir. Mavi Kart alanlara izin verilir 33 aylık oturma izni anlamına gelir.

Aşağıdaki sorunların cevaplarını bizde bulabilirsiniz.

Eğer sizde Yurtdışın da Mavi Kart ile çalışmak istiyorsanız ve hangi haklara sahip olduğunu bilmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm hizmetleri bir arada ve profesyonel olarak bulabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

         * Profesyonel Hizmet     * Size Özel Yol Haritası         * Bire bir İletişim

Bir Saatlik Skype, WhatsApp veya Şişlideki Ofisimizde Görüşme.

Kişiye özel 1 Saat Danışmanlık sayesinde yatırım yapmadan önce tüm sorularınıza cevap bulabilir ve bundan sonraki yol aşamalarınızı da dilerseniz bizimle beraber belirleyebilirsiniz.

En çok tercih edilen bu hizmetimiz sayesinde bir Saat boyunca tüm durumunuzun analizin yaparak birlikte size özel yol haritası belirleriz. Bu sayede bir sonraki aşamalarda hangi konularda destek alacağınıza karar vermiş olursunuz.

Eğer sizde Yurtdışın da çalışmak istiyorsanız ve hangi haklara sahip olduğunu bilmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm hizmetleri bir arada ve profesyonel olarak bulabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

  • Mavi Kart Vizesi Nedir?
  • Gerekli Şartlar Nelerdir?
  • Diğer Şartlar Nelerdir?
  • Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Dil Bilme Zorunluğu?
  • Yurt dışında hangi haklara sahipsiniz?
  • Siz ne zaman Oturma (Unbefristet) hakkını alabiliyorsunuz?

Bir Saatlık Skype veya Whatsapp görüşmesi veya Ofisimizde bir saat karşılık görüşme.

Bu bir saat boyunca tüm durumunuzu analizini yaparak birlikte size özel yol haritası belirleriz. Unutmayınız ki başvuracağınız Mavi Kart Çalışma İzni gideceğiniz Ülkeye göre Şartlar Farklıdır. Bunu yanı sıra ek olarak vermesi gereken evraklarda kişiye göre değişmektedir. Bu sayede bir sonraki aşamalarda bizden hangi konularda destek alacağınıza karar vermiş olursunuz.
Randevu için: info@atusvize.com bilgilerinizi, İsminiz Soyadınızı, Telefon numaranızı, mail olarak bize aktarmanız yeterlidir. En kısa sürede size onay mail göndereceğiz.  Aklınızdaki tüm sorularınızı önceden lütfen hazırlayın.
En fazla 5 iş günü içerisinde size randevu veriyoruz.

Dikkat: Danışmanlık hizmetlerimizin ücretleri bizimle iletişime geçtikten sonra size mail olarak aktarılacaktır.

Yapmanız gereken; Bize Mail göndermeniz.

Bir bakışta: Uzmanlar için Mavi Kart ile çalışmak için vize (Arbeiten für Fachkräfte)

Vize gerektiren üçüncü ülkelerden gelen göçmenler için vize ve giriş işlemleri Verme için genel şartlar (§ 5 AufenthG): pasaport, finansman kanıtı mevcut sınır dışı edilme nedeni yok

Adım 1

ADIM 2

ADIM 3

ADIM 4

ADIM 5

Lütfen dikkat: Çalışma İzni, Giriş vizesi için başvuru yapılabilir.

Bu genel bakış, vize prosedürünün basitleştirilmiş bir temsilidir. Belirtilen adımlar yalnızca İkamet izinleri için başvuru prosedürü. Vize prosedürü hakkında daha ayrıntılı bilgi ve önemli irtibat noktaları hakkında bizden bilgi edinebilirsiniz.