çocuklu bir aile

YURTDIŞINDA AİLE BİRLEŞİMİ

Aile birleşimi üzeri Eşinizin veya Çocuğunuzun yanına gitmek

Aile birleşimi vizesi en genel ifade ile yurt dışında yaşayan, orada oturma ve çalışma izni olan eşin (bu eş kadın ya da erkek olabilir veya çocuğunuz olabilir) yanına gidebilmek için alınan bir tür Ulusal vizesidir. Aile birleşim vizesi yapacak kişilerin alabilmesi için bir takım ön koşulları vardır. Bu koşulların hepsinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu süreç 2-6 ay arasında sürmektedir. Bu nedenden dolayı sorun yaşamamak için vize başvurusunu muhakkak en az 6 ay öncesinden

gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aile birleşim vizesi alanlar, belirlenen süre aralığında gittikleri ülkede ikamet etme ve çalışma hakkına sahip olurlar.

Aile Birleşimi Vizesi sadece eşler için değildir örneğin yaşlı ve yalnız olan annenizi veya babanızı veya özürlü olan kardeşiniz var ise, onlar içinde Aile birleşimi hakkını da faydalana bilirsiniz.

Aşağıdaki sorunların cevaplarını bizde bulabilirsiniz.

Eğer sizde Yurtdışın da eşinizin veya çocuğunuzun yanına göç etmek istiyorsanız ve hangi haklara sahip olduğunu bilmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm hizmetleri bir arada ve profesyonel olarak bulabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

                * Profesyonel Hizmet        * Size Özel Yol Haritası         * Bire bir İletişim

Bir Saatlik Skype, WhatsApp veya Şişlideki Ofisimizde Görüşme.

Kişiye özel 1 Saat Danışmanlık sayesinde yatırım yapmadan önce tüm sorularınıza cevap bulabilir ve bundan sonraki yol aşamalarınızı dilerseniz da bizimle beraber belirleyebilirsiniz.

En çok tercih edilen bu hizmetimiz sayesinde bir Saat boyunca tüm durumunuzun analizin yaparak birlikte size özel yol haritası belirleriz. Bu sayede bir sonraki aşamalarda hangi konularda destek alacağınıza karar vermiş olursunuz.

  • Gerekli Şartlar Nelerdir?
  • Diğer Şartlar Nelerdir?
  • Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Dil Bilme Zorunluğu?
  • Yurt dışında hangi haklara sahipsiniz?
  • Siz ne zaman Oturma (Unbefristet) hakkını alabiliyorsunuz?

Bir Saatlık Skype veya Whatsapp görüşmesi veya Ofisimizde bir saat karşılık görüşme.

Bu bir saat boyunca tüm durumunuzu analinizi yaparak birlikte size özel yol haritası belirleriz. Unutmayınız ki başvuracağınız Aile Birleşim gideceğiniz Ülkeye göre Şartlar Farklıdır. Bunu yanı sıra her Aile birleşimi ek olarak vermesi gereken evraklarda kişiye göre değişmektedir.                Bu sayede bir sonraki aşamalarda bizden hangi konularda destek alacağınıza karar vermiş olursunuz.
Randevu için: info@atusvize.com bilgilerinizi, İsiminiz Soyadınızı, Telefon numaranızı, mail olarak bize aktarmanız yeterlidir. En kısa sürede size onay mail göndereceğiz.
Aklınızdaki tüm sorularınızı önceden lütfen hazırlayın.
En fazla 5 iş günü içerisinde size randevu veriyoruz.

Dikkat: Danışmanlık hizmetlerimizin ücretleri bizimle iletişime geçtikten sonra size mail olarak aktarılacaktır.

Yapmanız gereken; Bize Mail göndermeniz

Bir bakışta: Aile Birleşimi için Vize

Vize gerektiren üçüncü ülkelerden gelen göçmenler için vize ve giriş işlemleri Verme için genel şartlar (§ 5 AufenthG): pasaport, finansman kanıtı mevcut sınır dışı edilme nedeni yok.

Adım 1

ADIM 2

ADIM 3

ADIM 4

ADIM 5

Lütfen dikkat: Aile Birleşimi Vizesi için, başvuru yapılabilir.

Bu genel bakış, vize prosedürünün basitleştirilmiş bir temsilidir. Belirtilen adımlar yalnızca İkamet izinleri için başvuru prosedürü. Vize prosedürü hakkında daha ayrıntılı bilgi ve önemli irtibat noktaları hakkında bizden bilgi edinebilirsiniz.