YURTDIŞINDA OTURMA İZNİ VİZESİ

Yurtdışında Oturma Yasası Hakkında Başvuru Adresi

Hayatınızı Yurtdışın da sürdürmek istiyorsanız veya Yurtdışına halihazırda giriş yapmamışsanız, oturma izin yasasının mevzuatı çok önemlidir. Oturma izin koşulları statünüze göre değişir.
Alman uyruklu göçmenler, Avrupa Birliği


üye ülkesi vatandaşları, Avrupa Ekonomi Bölgesi (AEB – AB artı İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç) ve İsviçre vatandaşları ve bunun dışındaki ülkeler vatandaşlarına değişik mevzuatlar uygulanır.

Oturma Yasasıyla İlgili Bilgiler?

AB, AEB veya İsviçre vatandaşı değilseniz ve Almanya’da uzun süre kalmak istiyorsanız, oturma izni almak zorundasınız. Giriş vizesi dışında dört çeşit oturma izni vardır.

 • Oturma İzni
 • Yerleşme İzni
 • AB Kalıcı Oturma İzni
 • AB Mavi Kart

Eğer sizde Yurtdışın da Oturma izni istiyorsanız ve hangi haklara sahip olduğunu bilmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm hizmetleri bir arada ve profesyonel olarak bulabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

        * Profesyonel Hizmet       * Size Özel Yol Haritası         * Bire bir İletişim

Bir Saatlik Skype veya Whats App Görüşmesi veya Ofisimizde bir saat karşılık görüşme.

Kişiye özel 1 Saat Danışmanlık sayesinde yatırım yapmadan önce tüm sorularınıza cevap bulabilir ve bundan sonraki yol aşamalarınızı da dilerseniz bizimle beraber belirleyebilirsiniz.

En çok tercih edilen bu hizmetimiz sayesinde bir Saat boyunca tüm durumunuzun analizin yaparak birlikte size özel yol haritası belirleriz. Bu sayede bir sonraki aşamalarda hangi konularda destek alacağınıza karar vermiş olursunuz.

 • Gerekli Şartlar Nelerdir?
 • Diğer Şartlar Nelerdir?
 • Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Oturma izni geçerliliği ne zaman başlar?
 • Yurt dışında hangi haklara sahipsiniz?
 • Aileden kimler beraber yurtdışına da oturma hakkını alabilir?
 • Siz ne zaman Oturma (Unbefristet) hakkını alabiliyorsunuz?

Bir Saatlık Skype veya Whatsapp görüşmesi veya Ofisimizde bir saat karşılık görüşme.

Bu bir saat boyunca tüm durumunuzu analinizi yaparak birlikte size özel yol haritası belirleriz. Unutmayınız ki başvuracağınız Oturma izni gideceğiniz Ülkeye göre Şartlar Farklıdır. Bunu yanı sıra her Oturma izni da ek olarak vermesi gereken evraklarda kişiye göre değişmektedir. Bu sayede bir sonraki aşamalarda bizden hangi konularda destek alacağınıza karar vermiş olursunuz.
Randevu için: info@atusvize.com bilgilerinizi, İsiminiz Soyadınızı, Telefon numaranızı, mail olarak bize aktarmanız yeterlidir. En kısa sürede size onay mail göndereceğiz. Aklınızdaki tüm sorularınızı önceden lütfen hazırlayın. En fazla 5 iş günü içerisinde size randevu veriyoruz

Dikkat: Danışmanlık hizmetlerimizin ücretleri bizimle iletişime geçtikten sonra size mail olarak aktarılacaktır.

Yapmanız gereken; Bize Mail göndermeniz.

Bir bakışta: Oturma İzne Geçiş

Vize gerektiren üçüncü ülkelerden gelen göçmenler için vize ve giriş işlemleri Verme için genel şartlar (§ 5 AufenthG): pasaport, finansman kanıtı mevcut sınır dışı edilme nedeni yok

Adım 1

ADIM 2

ADIM 3

ADIM 4

ADIM 5

Lütfen dikkat: Oturma İzni, giriş vizesi için başvuru yapılabilir.

Bu genel bakış, vize prosedürünün basitleştirilmiş bir temsilidir. Belirtilen adımlar yalnızca İkamet izinleri için başvuru prosedürü. Vize prosedürü hakkında daha ayrıntılı bilgi ve önemli irtibat noktaları hakkında bizden bilgi edinebilirsiniz.