BİZ KİMİZ?

ATUS Vize & Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. tüm Dünya ülkeleri vize işlemleri, oturma, çalışma ve eğitim izni ile yeminli tercüme ve sosyal hizmetler alanında uzman kadrosuyla destek veren bir danışmanlık şirketidir. Merkezi Almanya’da yer alan şirketimiz, başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesi için Aile birleşimi, AB Mavi kart, Emeklilik hakları devri gibi sosyal güvenlik alanlarıyla Dil eğitimi ve Üniversite eğitimi alanlarında danışmanlık hizmetleri ve bununla birlikte tüm Dünya ülkeleri vize işlemleri ve yeminli tercüme çözümleri sunmaktadır.

Şirketimiz, Türkiye ve Almanya’da vize ve profesyonel danışmanlık alanlarında çalışmalar yapmış olup, hem Almanya hem de Türkiye’deki bürokratik mevzuatlar ve sosyal güvenlik konularında alanında uzman ekipleriyle hizmet vermektedir. Avrupa yerleşim amaçlı gitmek isteyenler içinde hem Türkiye’den hem Almanya’dan danışmanlık hizmeti vermektedir.

ATUS Vize & Danışmanlık size Ulusal Vize ve Schengen Vize işlemlerinizde yardımcı olmaktadır. ATUS Vize & Danışmanlık Merkezi olarak görevimiz size vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru dosyanızı hazırlamak, randevu tarihinizin alınmasını sağlamak, gerektiği durumlarda uçak ve konaklama rezervasyonlarınızın, seyahat & sağlık sigortanızın yapılmasını sağlamak ve vize başvurunuzu eksiksiz evraklarla tam ve doğru şekilde ilgili Konsolosluğun outsource ettiği aracı kuruma veya aracı kurumu olmayan Konsolosluğa doğrudan teslim etmektir. Aracı kurumlarla çalışmayan Konsolosluk ve Büyükelçiliklere yapılan vize başvurularında, konsolosluklara akredite olmuş en iyi firmalar ve bu Konsolosluklarla iyi ilişkiler içinde olan kontaklarla çalışırız. Siz değerli müşterilerimizin vize işlemlerini ilk aşamasından sonuçlanma aşamasına kadar takibini yapmak ve vize prosedürlerinde işlerinizi kolaylaştırmak bizim öncelikli görevimizdir.

   

Remziye Doğan

Şirket Sahibi

1994 – 1997 yılları arasında Almanya’da UNESCO Oberstufenkolleg’de Hukuk ve aynı zamanda Pedagoji öğretimi almıştır. Üniversite döneminde ve sonrasında da ek olarak Alman sendikası olan DGB’de (Deutsche Gewerkschaftsbund) yabancı uyruklu (Migration) olan gençlerin okul sonrası yol haritalarının hazırlanmasında hukukun sağlamış olduğu bütün seçeneklerden faydalanmaları için destek sağlamıştır. Meslek dalı, üniversite eğitimi, yüksek öğretim, eğitim devamı gibi konularda da destek vermiştir. Sonrasında Almanya’da Kriminalpolis departmanında filen 2005 yılından beri danışmanlık yapmıştır ve 2014 yılından beri İstanbul’da Vize Danışmanlık firmasında çalışmakta, halen dönem dönem Almanya’da Kriminal Polislerin departmanında danışmanlık yapmaya devam etmektedir.
Hukuk eğitimi ve iş tecrübeleri sayesinde iki kültür arasındaki farkları asgari müştereklerde birleştirmeyi başarmış ve 2017 yılında ATUS Vize & Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firmasını kurmuştur. Her iki ülke arasında başarılı olmanın yolunu kendinde bulmuş bir rehber size de tecrübe ve bilgisi ile yol gösterecektir.

VİZYONUMUZ


Çalışma yaptığımız alanlarda gelen bireysel ve kurumsal taleplere en iyi şekilde karşılık vererek gerekli uzman çözümleri sunmak ve sürekli büyüyen memnun danışan ağımıza yeni danışanlarımızı eklemek. Danışanlarımıza çalışma sürecimiz boyunca üst düzey hizmet vererek en kısa sürede taleplerine gerekli çözümü ulaştırmak. Çalışma sürecimizin ardından memnuniyet değerlendirmeleri ve elde ettiğimiz geri bildirimlerle kendimizi gerçekleştirmek ve danışanlarımızla her zaman bağlantı halinde olmak.

MİSYONUMUZ

Danışanlarımızı aile fertlerimiz gibi görerek, kısa vadeli kazanç anlayışından uzak, her zaman çözümler sunabilmek amacıyla koşulsuz memnuniyet yaratmak ve devamlı geri bildirimler alan hizmet sonrası bağlantıları sayesinde kendimizi her zaman geliştirmek. ATUS Vize & Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. olarak reklam ve promosyon yerine çok memnun danışan ağımızın güven tabanıyla getirdiği yeni referanslar kazanmak ve bu sayede hem daha uygun danışmanlık çözümleri sunabilmek hem de devamlılık esasıyla memnun danışan sürekliliğimizi korumaktır.